Dolar 32,2020
Euro 35,0069
Altın 2.504,53
BİST 10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bayburt °C

Kentlileşme ve Kentlilik Bilinci Kongresi

18.10.2018
3.609
A+
A-
Kentlileşme ve Kentlilik Bilinci Kongresi

Bayburt Belediyesi, Bayburt Üniversitesi ve Bayburt’taki 9 STK  (Gazeteciler Cemiyeti, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası, BEKDER, BAYDER, Bayburtlu Kadınlar Dayanışma Derneği, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Bayburt Eczacılar Odası Temsilciliği, BAYPROJE) işbirliği ile Bayburt’ta Kentlileşme ve Kentlilik Bilinci Kongresi düzenlendi.

Sabah saat 10:00’da başlayan kongre akşam 19:15’de plaket takdimiyle sona erdi.

 

Açılış Tebliği: Prof. Dr. Ruşen KELEŞ

1. Oturum (Oturum Başkanı: Prof. Dr. Ömer Selçuk EMSEN (ATAÜNİ)

 1. Kent Yönetiminde Katılımcılık ve Kentlilik Bilinci, Dr. Dilek ŞEN BEYAZLI (KTÜ)
 2. Kenti Sahiplenmenin Veri Altyapısı: Küreselleşme Sürecinde Kültür ve Doğa Varlıklarının Envanter ve Analizi, Doç. Dr. Aygün ERDOĞAN (KTÜ)
 3. Hemşerilik (Kent taşlık) ve Kentlilik Bilincinin Gelişmesinde Eğitim Kurumlarının Rolü: Olanlar ve Olması Gerekenler, Öğretim Üyesi Giray ÖZGÜL (AÜ)
 4. Bir İdeal Kent Felsefesi Olarak Ütopya, Doç. Dr. Şükrü NİŞANCI (ATAÜNİ)

2. Oturum

 Oturum Başkanı: Prof. Dr. Hanefi BAYRAKTAR (BAYÜNİ)

 1. “Bayburt’ta Kentlilik Bilinci” Konulu Anketin Analizi ve Yorumu Dr. Ömer Selçuk EMSEN (ATAÜNİ),  Doç. Dr. Hüseyin DASTAN (ATAÜNİ),  Dr. Öğretim Üyesi Afatih AYDEMİR (ATAÜNİ),  Dr. Öğretim Üyesi İhsan ÇUBUKÇU (ATAÜNİ))
 2. Bayburt MEM’nün Öğrencilerinde Kentlilik Aidiyet Duygusunun Geliştirilmesine Yönelik Etkinlik Programlarının Geliştirilmesi: Doğal ve Kültürel Değerlerin Gezilmesi ve Öğrenilmesi, Doç. Dr. Hayriye ŞENGÜN (Bayburt Üniversitesi)
 3. Bayburt Üniversitesi ve Öğrencilerinin Bayburt’ta Kentleşmeye Katkıda Bulunması Öğretim Üyesi Esmeray ALACADAĞLI (Bayburt Üniversitesi)  
 4. Kentsel Canlandırma ve İyileştirme Çalışmalarında Bütüncül Bakış, Alp ARISOY (ÇEKÜLVAKFI)

 

III. Oturum (Oturum Başkanı – Prof. Dr. Rıfat YILDIZ)

 1. Bayburtlu Gençlerin Aidiyet Duygusunun Geliştirilmesinde Kente Ait Doğal ve Kültürel Değerleri Tanıma ve Öğrenmenin Önemi, Program Önerileri Mete EMİR (BEKDER)
 2. Bayburt STK’larının Kentlilik Bilinci Üzerine Etkileri Fatih DÜNDAR (BAYDER)
 3. Yaşanabilir Kentsel Mekân Örnekleri, Dr. Hasan YILMAZ (ATAÜNİ)
 4. Kentleşme Bilincinin Geliştirilmesinde Mahalle Muhtarlarının Önerileri Dr. Öğretim Üyesi İhsan ÇUBUKÇU – (BAYÜNİ)
 5. Bayburt’ta Kentlilik Bilincinin Geliştirilmesinde Öğretmenlerin Yüklenebilecekleri Rol Fikret ÖZBEY (BAYMEM)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.