Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’nde İLESAM şairlerinden ‘şiir sunumu’

11.09.2022
1.034
Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’nde İLESAM şairlerinden ‘şiir sunumu’

İLESAM, USİD ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘4. Kültürün ve Sanatın Kardeşliği: Müze – Şiir – Müzik’ projesinin Bayburt ayağı tamamlandı.

Avrupa ödüllü iki müzeye sahip olan Bayburt’ta Baksı Müzesi’nde ‘müze’ konulu konferans gerçekleştirilirken, Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’nde ise ‘şiir ve müzik’ etkinliği gerçekleştirildi.

Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’ndeki İLESAM şairlerinin sahne aldığı programda; Gümüşhane’den Osman Nebioğlu (Hışır Osman) ve Prof. Dr. Selami Şimşek, Erzurum’dan Vahdettin Oktay Beyazlı, Bayburt’tan Uygun Ahmet Aker ve Fatih Dündar ve İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız şiirlerini seslendirdiler.

Güldalı Halk Müziği Ekibi tarafından da halk müziği sunumunun yapıldığı program, katılımcılara katılım belgelerinin takdimiyle sona erdi.

Programa, Demirözü Kaymakamı Ali Ekber Ateş, Bayburt Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse, Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu, Bayburt İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Şengül Gök, İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Kenan Yavuz Etnografya Müzesi Kurucusu Kenan Yavuz ve vatandaşlar katıldı.

Öte yandan 4. Kültürün ve Sanatın Kardeşliği: Müze – Şiir – Müzik’ projesi, Bayburt ayağında Baksı Müzesi’nde de ‘müze’ konulu konferans gerçekleştirildi.

Baksı Müzesi’nde gerçekleştirilen müze konulu konferansa; İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız moderatörlüğünde Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Aslan, Prof. Dr. Haldun Özkan, Prof. Dr. Süleyman Çiğdem, Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu ve Baksı Müzesi Kurucusu Prof Dr. Hüsamettin Koçan konuşmacı olarak katıldı.

4. Kültürün ve Sanatın Kardeşliği: Müze – Şiir – Müzik’ projesi, Bayburt’tan sonra sırasıyla Sinop, Elazığ, Çorum ve Yozgat’ta da gerçekleştirilecek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.